Друге життя в’янучих квітів

Як шкода викидати букети квітів, що в’януть! Але можна, хоч і ненадовго, продовжити їхнє життя і ще кілька днів помилуватися ними. Як засіб реанімації кольорів використовується вода, як холодна, так і гаряча.

Після свят часто залишаються букети зрізаних квітів. Незважаючи на щоденну зміну води у вазах, квіти незабаром починають в’янути. Особливо примхливі у цьому плані троянди.

Але не все втрачено! В’яне квітам можна повернути життя. Існує кілька способів реанімації.

Обробка холодною водою

Квіти, що в’януть, цілком занурюють у холодну воду (вода не повинна бути крижаною, швидше – кімнатної температури), оновлюють зрізи на стеблах, а потім щільно загортають букет у вологий папір (можна взяти газету). Букет у папері знову глибоко занурюють у відро з водою і виносять у темне прохолодне приміщення. Простоявши так дві години, квіти оживають, тканини наповнюються вологою, повертається свіжість і пружність.

Обробка гарячою водою

Таку обробку можна проводити з в’янучими квітами, що мають міцні, дерев’янисті стебла (троянди, бузок та ін.). Спочатку оновлюють зрізи стебел, роблячи це під водою. Потім верхню частину букета з квітами та листям загортають у папір, залишаючи вільними кінці стебел. Ці кінці неглибоко, на 2-3 см, занурюють у гарячу воду, майже в окріп (температура води має бути 80-95?). Процедура триває 1,5-3 хв., а потім букет загортають в папір цілком, щільно, і в такому вигляді глибоко опускають у воду кімнатної температури. За годину-другу життя до квітів повертається.

Видалення стебел

Але час невблаганний, і перестають допомагати обробці холодною та гарячою водою. Квіти в’януть. У цьому випадку потрібно зрізати квіткові головки і бутони, практично не залишаючи стебла, і пустити в неглибокій широкій ємності. Незабаром пелюстки насититься вологою, якою вже не могли дати їм стебла, і знову повернуться до життя.

Можна зробити гарну композицію, приєднавши до плаваючих квітів свічку, що плаває, або додавши на дно прозорої ємності намистини та камінчики.

Зрізані квіткові головки можуть жити і в гідрогелі. Ваза (будь-яка) заповнюється набряклим гідрогелем, а на поверхню кладуть квітку або бутон. Гідрогель, так само, як вода, постачатиме квіти вологою.

Якщо ви реанімуєте квітку троянди, потрібно час від часу обривати крайні пелюстки, що засихають. Тоді квітка буде виглядати весь час свіжою.

Звичайно, неможливо продовжувати життя квітів до нескінченності, адже й у природі, незрізані, вони теж відцвітають та в’януть. Але ще кілька днів ви зможете милуватися їхньою красою.